Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Płacz 10-tygodniowego dziecka po karmieniu piersią a nietolerancja laktozy

Moja córeczka (10 tygodni) płacze praktycznie po każdym jedzeniu przez cały dzień(w nocy jest ok) -karmie tylko piersią. Takie problemy są od początku. Moja dieta jest bardzo ograniczona. Od początku nie jem nabiału, słodyczy. Mięso tylko gotowane z kasza lub ziemniakami. Nie pije alkoholu, kawy, sztucznych napojów. Córeczka nie ma wysypki. Ani suchej skóry. Od początku silnie ulewala ale teraz już coraz mniej. Dobrze przybiera na wadze. Czy to może być nietolerancja laktozy?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Wypróżnianie niemowląt - częstotliwość

Jak często niemowlak powinny się wypróżniać? W jakiej sytuacji powinniśmy się niepokoić? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wypróżnianiu maluszków.

Dzień dobry,

U niektórych dzieci dopiero z czasem kształtują się fizjologiczne przewężenia pomiędzy przełykiem i żołądkiem dlatego jedne ulewają więcej inne mniej. W takich przypadkach dzieci karmi się bardzo wolno.
Proszę zgłosić się do lekarza pediatry lub gastroenterologa, który na podstawie badania usg może ten fakt potwierdzić lub nie. Dzieci bardzo rzadko mają nietolerancje laktozy na mleko matki. Bardziej objawiało by się to biegunką i nie przybieraniem na wadze niż ulewaniem.
Proszę zgłosić się do lekarza, który dokładnie obejrzy dziecko, zbierze od Pani wywiad żywieniowy.
Ponadto proszę dokładnie przeczytać lub zgłosić się do dietetyka w celu wyjaśnienia jaka dieta jest odpowiednia dla mamy karmiącej.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0

Witam,
także jestem mamą i ciężko stwierdzić dlazego tak maleńkie dzieciątko płacze? Powodów może być wiele: wzdęcia po posiłku, chęć ciągłeg przebywania przy piersi mamy, ale także może być poprostu takim dzieckiem. Jeżeli płacze tylko w dzień, a w nocy nie po karmieniu, to raczej poprostu tak ma. Poza tym ładnie przybiera na wadze, a ulewanie u takiego malucha jest normalne. Mój synek także należy do płaczków, obecnie ma 8 miesięcy, ale miałam podobnie jak Pani, ciagle na rękach i płacz, a do tego brak snu. Napewno z wiekiem także córeczce przejdzie

Specjalistka do spraw żywienia. Absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy