Płatki kukurydziane na diecie redukcyjnej

Witam w diecie redukcyjnej od dietetyka w rozpisce na śniadanie mam 40g płatków owsianych lub kukurydzianych kupiłam nestle corn flakes. Poprzednio na diecie jadłam tylko owsiane czy moge jesc te kukurydziane? boje sie ze przytyje po nich i efekt bedzie odwrotny, ale sa w rozpisce i nie wiem co robic. Czy aby na pewno sa zdrowe?

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
może Pani jeść zwykłe płatki kukurydziane o ile są w rozpisanej diecie.
Pozdrawiam

Droga Pani!

Moim zdaniem powinna Pani zrezygnować z płatków kukurydzianych, bowiem zawierają w swoim składzie sporo cukrów i stosunkowo niedużo wartości odżywczych. Zachęcałabym do korzystania z płatków owsianych górskich, które nie są tak mocno przetworzone, bez dodatków cukru czy suropu glukozowo-fruktozowego i mają znacznie więcej wartości w postaci błonnika, witamin i składników mineralnych.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam Panią,

zdecydowanie lepszym wyborem są płatki owsiane górskie. Płatki kukurydziane należą do produktów o wysokim indeksie glikemicznym więc będą podnosiły poziom cukru w organizmie a to z pewnością nie sprzyja odchudzaniu.
Na Pani miejscu zrezygnowałabym z płatków kukurydzianych ale proszę porozmawiać jeszcze z dietetykiem prowadzącym ponieważ nie chciałabym podważać niczyjej diety.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Szanowna Pani,
Lepszym wyborem będą płatki górskie, bogatsze w składniki odżywcze. Płatki kukurydziane będą szybko podnosić poziom cukru, co nie będzie sprzyjało odchudzaniu.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań