Witam,
Pani musi wyrazić zgodę na umieszczenie w szpitalu, bez pani zgody lekarz nie może tego zrobić. Na wizycie u specjalisty będzie pani pytana głównie o to co się z panią dzieje w chwili obecnej i jeśli lekarz uzna, że są to objawy chorobowe, to przepisze pani leki, które będzie pani przyjmować. Lekarz psychiatra to człowiek zazwyczaj bardziej empatyczny i rozumiejący niż inny lekarz.
Powodzenia
Pozdrawiam
Przede wszystkim gratuluję odwagi - zdecydowałaś się na leczenie. Twoje obawy są normalne. Większość pacjentów odczuwa stres przed pierwszą wizytą i prawie każdy ma opory przed leczeniem psychiatrycznym/psychologicznym.
Lekarz jest osobą, która ma Tobie pomóc - bez Twojej zgody nie umieści Cię w szpitalu. Obawiasz się, że zlekceważy problemy. Jeśli mu opowiesz o swoich objawach, na pewno nic takiego nie nastąpi. Zaplanuj, co powiesz, Możesz sobie to nawet napisać na kartce i z tym pójść, by poczuć się pewniej. Pisze o myślach samobójczych, a to poważny objaw. Gdy istnieje zagrożenie życia, umieszczenie w szpitalu nie jest złym pomysłem, a jest podyktowane troską o Twoje bezpieczeństwo. Lekarz na pewno określi ich nasilenie i zaproponuje satysfakcjonujące Cię rozwiązanie.
Na wizycie mogą się pojawić takie pytania - Jaki jest Pani nastrój na ogół? Jakie emocje najczęściej Pani odczuwa np. budząc się rano itp. Ich celem jest określenie Twojego stanu psychofizycznego.
Proszę jednak pamiętać, że sama wizyta cudownie Ciebie nie uzdrowi. Potrzebne jest regularne przyjmowanie leków oraz być może psychoterapia. Skorzystaj ze wsparcia psychologicznego.
Należy uzbroić się w cierpliwość, a będzie lepiej.
Możesz poprosić zaufaną osobę o towarzystwo w udaniu się do lekarza.
Pozdrawiam serdecznie,
Kamila Dziwota
Jakiekolwiek rozwiązanie zaproponuje psychiatra będzie to miało na celu pomóc Pani. I lepiej posłuchać żeby w przyszłości nie żałować zbyt późno podjętego leczenia.
Pozdrawiam.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Nerwica, depresja oraz wahania nastroju – odpowiada Mgr Barbara Szalacha
- Bulimia i silne myśli samobójcze a przymusowe leczenie w szpitalu psychiatrycznym – odpowiada Lek. Małgorzata Horbaczewska
- Czy chęć bycia chorą psychicznie i umieszczenia w szpitalu psychiatrycznym jest normalna? – odpowiada Mgr Dorota Szykulska-Paprocka
- Podejrzenie depresji u partnera a odpowiednie działania – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Depresja u 14-latki – odpowiada Paulina Witek
- Zaburzenia nastroju i płaczliwość – odpowiada mgr Robert Gutkowski
- Podejrzenie fobii społecznej i depresji – odpowiada Marta Osińska-Białczyk
- Myśli samobójcze i brak wsparcia u rodziców – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Podejrzenie depresji u siebie i myśli samobójcze – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Depresja z powodu nadwagi - co robić? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
artykuły
Co widzisz na obrazku? Ten test powie ci, jakim człowiekiem jesteś
Testy osobowości i obrazki badające spostrzegawczo
Kiedy z dzieckiem pójść do psychologa
1. Przygotowanie do pierwszej wizyty u psyc
Psychiatra - kim jest i co leczy? Jak wygląda wizyta?
Psychiatra diagnozuje i leczy choroby oraz zaburze