Pokonanie lęku wysokości

Jak sprawdzić czy mam lęk wysokości? Nie boje się chodzic po górach czy stac na balkonie na ktoryms tam piętrze. Ale ostatnio chodzilem po gzymsie (przy krawędzi) 3 pietrowego budynku bez barierek czy jakichkolwiek zabezpieczeń, no i bardzo się balem, i nie dalem juz rady wejsc wyzej po stopniach kominiarskich na dach. czy to juz lęk wysokości?Dodam ze nigdy wczesniej nie wchodzilem na takie wysokosci bez zabezpieczeń. Czy da sie to pokonać?

Lęk podczas wyżej opisanej sytuacji jest całkowicie naturalny. Kiedy zagrożone jest nasze życie lub zdrowie (a tak jest jeśli chodzimy po gzymsie bez zabezpieczeń) - odczuwamy lęk, gdyż może on nas uchronić przed zrobienie sobie krzywdy. Jest więc to uczucie jak najbardziej przystosowawcze. Strach możemy oczywiście przełamywać, jeśli jest nam to potrzebne np. do pracy, przyzwyczajając się stopniowo do dużych wysokości. Pozdrawiam!

Witam. Uważam, że pana strach jest całkiem uzasadniony i zdroworozsądkowy. Kto wchodzi na taką wysokość bez zabezpieczeń. Tylko druga strona pana chciałaby się nie bać pewnie w ogóle i dziwi się, ze pan się boi. I bardzo dobrze. Mozg przestrzega przed niebezpieczeństwem.