Pominięcie głównego posiłku w czasie diety odchudzającej

Witam ! Mam pytanko ... Jeżeli z przyczyn koniecznych (kilku godzinny egzamin) jestem zmuszona pominąć główny posiłek (obiad), a jestem na diecie odchudzającej ... w jakiś sposób mi zaszkodzi? Czy jeżeli będą sytuacje, że nie będę mogła zjeść, któregoś z głównych posiłków to przytyję? Czekają mnie egzaminy i przez kilka dni nie będę mogła jeść regularnie, niestety odstępy mogą być nawet 5 godzinne :( Czy przez to zaburzę moją dietę? Nie chcę przybrać na wadze, ale to nie jest zależne ode mnie :(

Takie sytuacje się zdarzają i trzeba sobie z nimi radzić. Nie powinno to negatywnie wpłynąć na efekty Pani diety, jeżeli przez pozostałą cześć czasu odżywia się pani regularnie i prawidłowo. Proszę przed egzaminem zjeść prawidłowy posiłek i uzupełnić je orzechami np włoskimi i zrelaksować się. Może uda się Pani podczas egzaminu zjeść też parę orzechów.

Nie ma powodu aby bać się przytycia z tego powodu, że nie może Pani zjeść posiłku o określonej godzinie. Może Pani zjeść obiad o innej porze, najlepiej jednak jeśli będzie to przed godziną 18:00.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Witam, jeśli są to jednorazowe odstępstwa to nie powinny wpłynąć negatywnie na Pani dietę.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska