Odstępy czasowe między posiłkami

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie odstępów czasowych między posiłkami. Staram się jeść co 3h, kontroluję czas bardzo dokładnie, jednak czasem mam sytuację, że nie jestem w stanie zjeść posiłku o zaplanowanej porze, i jestem zmuszona spożyć go 10, czy nawet 30 min w czasie innym od wyznaczonego. Czy takie nawet 30 minutowe odstępstwa mogą negatywnie wpłynąć na moje trawienie, czy raczej nie jest to na tyle duża przepaść czasowa, że mogłoby to źle wpłynąć na funkcjonowanie mojego organizmu?

Dzień dobry,
odstępy pomiędzy posiłkami powinny wynosić 3 - 4 godziny, więc w Pani przypadku 30 minut nie wpłynie źle na funkcjonowanie organizmu.
Pozdrawiam
Katarzyna Krupińska

Dzień dobry!
Zdrowy organizm z pewnością poradzi sobie z niewielkimi, a czasem większymi odstępstwami od regularnych posiłków. Niewielu ludzi ma możliwość jedzenia dokładnie co 3 godziny, ponieważ poza karmieniem ciała, mamy jeszcze mnóstwo innych obowiązków i często są one ważniejsze od śniadania, obiadu czy przekąski. Zalecenia dotyczące regularności spożywanych posiłków warto traktować poważnie i wprowadzać w życie, jednak bez popadania w obsesję. Spokojnie, niech jedzenie będzie także przyjemnością.
Z wyrazami szacunku
Barbara Owczarska