Spożywanie posiłków w krótkich odstępach czasu

Czy jedzenie posiłków w bardzo krótkich odstępach czasu (np. 2 godzinnych) w bardzo małych porcjach może negatywnie wpłynąć na zdrowie i organizm? Wiadomo, że nie należy robić przerw w jedzeniu mających 8-9 godzin (oraz jeść bardzo obfitych dań) i należy jeść co około 4 godziny, ale co w przypadku, gdy jemy znacznie częściej?

Witam, posiłki najlepiej spożywać co 2 lub 3 lub 4 godziny.
Stąd jedzenie małych posiłków często nie wpływnie negatywnie na zdrowie.

Witam,

zaleca się zjadanie posiłków co 2-3 h, więc jada Pani jak najbardziej prawidłowo. Odstępy 4h sa zbyt długie. Jadłospis powinien się skłądać z 3 głównych, większych posiłków i 2 mniejszych przekąsek. Do tego każdy posiłek powinien być pełnowartościowy i zawierać białko, weglowodany złożone oraz ,,dobre tłuszcze". Dieta musi byc urozmaicona.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk