Porady dietetyczne dla 20 latki

Dzien dobry.Mam 20 lat, 158 cm wzrostu.Moje wymiary to talia 68/69, brzuch na rowni z pępkiem 82/83,udo 53/54, lydka 35, biodra 92/93. Na ten moment nie mam mozliwosci zwazenia się,co bardzo mnie martwi.Chcialabym isc do dietetyka w celu skontrolowania sylwetki i wprowadzenia ewentualnych zmian w stylu zycia.Rodzice jednak twierdza,ze taka wizyta skonczy sie smiechem ze strony specjalisty,poniewaz wg nich nie mam zadnych problemow z sylwetką.Denerwuje mnie ich postawa i nie wiem co robić.

Agata Zmorkowska Dietetyk, Poznań

Witam,
Jest Pani osobą pełnoletnią więc z odbyciem wizyty u dietetyka nie powinno być problemu. Argumentami stojącymi za skorzystaniem z wizyty jest kontrola swojej wagi jak również zmiana nawyków żywieniowych. Myślę, że po rozmowie z rodzicami i po przedstawieniu konkretnych argumentów uzyska Pani ich przyzwolenie. Może Pani być spokojna absolutnie nikt, żaden specjalista nie wyśmieje Pani, wręcz przeciwnie z pewnością podpowie i udzieli rad pomocnych we wprowadzeniu zdrowych zasad odżywiania i zmodyfikowaniu jadłospisu.
Pozdrawiam,
Agata Zmorkowska

Witam, o ile Pani Rodzice nie są dietetykami, to śmiem twierdzić, że raczej powinni Panią zmotywować do wizyty u profesjonalnego dietetyka, który zweryfikuje sposób żywienia, niż do niej zniechęcać. jest Pani osobą dorosła, więc zgoda Rodziców, ani obecność na wizycie nie są konieczne. W czasie wizyty ponadto można dokonać analizy składu ciała (poza standardowym mierzeniem, ważeniem) i ustalić strategię dietetyczną. W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl
Serdecznie pozdrawiam