Posiłki na diecie redukcyjnej

Witam! diete rozpoczelam w kwietniu 2013. Waga 80.4 kg wzrost 158. Z czasem kalorycznosc wyniosla 530 . W połowie grudnia zaczelam dodawac "zdrowe" kalorie. Dodaje 50 kcal miesiecznie.Cwicze godzine na rowerku , pije duzo wody.Jem 5razy dziennie. Aktualne kalorycznosc730.Waze 48kg.Wszedzie pisza , ze na pewno przytyje po takiej niskokalorycznej diecie. Prosze o wskazówki jakie posilki dodawac do jadlospisu?

Witam! Energetyczność Pani diety jest stanowczo za niska i nie pokrywa Pani zapotrzebowania. Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Popełniła Pani bardzo duży błąd stosując tak niskokaloryczną dietę. Obecna Pani kaloryczność wynosi 730kcal a do tego ćwiczy Pani godzinę na rowerku, zastanawiam się skąd ma Pani to to siły . Owszem po głodówkach najczęściej jest efekt jojo i kilogramy wracają. powinna Pani zwiększać kaloryczność stopniowo około 100kcal tygodniowo. Nie wiem jak wygląda Pani obecna dieta więc ciężko odpowiedzieć mi na pytanie jakie posiłki ma Pani wprowadzić dodatkowo. Z pewnością powinny to być produkty o niskim Indeksie glikemicznym, węglowodany złożone typu ryż ciemny, kasza gruboziarnista, makaron razowy, płatki owsiane pieczywo razowe, warzywa oraz nisko-tłuszczowy nabiał i białe mięso oraz chude ryby. Powinna Pani jeść mniejsze porcje ale częściej. Zalecam 5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Proszę nigdy więcej nie stosować tak drastycznej diety. Tego typu głodówki zwalniają przemianę materii i wyniszczają organizm.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk