Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Potrzeba głębokich oddechów podczas stresu i wysiłku

Dzień dobry. Mam 15 lat, jestem dziewczyną. Podczas stresu czy wysiłku fizycznego co chwila muszę brać głęboki oddech. Nie czuję żadnego ucisku w klatce piersiowej. Nie jestem na nic uczulona tylko miałam nerwicę. Strasznie mi to przeszkadza.. Bardzo proszę o pomoc
KOBIETA, 15 LAT ponad rok temu

Zespół Aspergera

Jednym z zaburzeń rozwoju jest Zespół Aspergera, będący odmianą autyzmu. O tym, jak objawia się ten zespół, opowiada Joanna Grochowska z Fundacji Synapsis.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam!
Opisane przez Ciebie objawy mogą mieć wiele przyczyn. Może być to wynik schorzeń układu oddechowego jak i objaw zaburzeń nerwicowych. Niestety dość lakonicznie wspomniałaś o temacie nerwicy - jeśli bowiem jeszcze się leczysz lub niedawno zakończyłaś leczenie, skonsultuj swoje objawy ze specjalistą psychiatrą. Dodatkowo, oczywiście wraz z rodzicami, skonsultuj się z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada Cię oraz zdecyduje o konieczności wykonanie dalszych badań.

0

Dzień dobry
Bardzo często , kiedy ktoś miał nerwicę ( potwierdzoną przez lekarza) ma też napadylęku podczas stresu czy podczas wysiłku fizycznego, co u siebie zaobserwowałaś. Aby to nie następowało trzeba nauczyć się oddychać aby wyciszyć się i zrelaksować w sytuacji nie tylko stresowej. Ćwiczenia oddechowe znajdziesz w internecie, np ćwiczenia relaksacyjne .

Psycholog posiadający specjalizację z seksuologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy