Potrzeba brania głębokiego oddechu

Problem polega na tym,że co chwila od około dwóch miesięcy musze brać głębokie wdechy. Miałam już tak rok temu, ale minęło. Teraz czasami zdarzy się ze jest spokój,ale rzadko. Raczej brak innych objawów, jedynie czasami poranny ból w okolicach przepony/jelita grubego. Konieczność brania głębokiego oddechu pojawia sie raczej w spoczynku. Istotne jest, że ten pełny oddech mogę złapać bez najmniejszego problemu, tak jakby to powietrze samo sie tam pchało. Na ogół jestem osoba nerwowa. Palę

Objaw jaki Pani zgłasza to najprawdopodobniej natrętne myśli. To, co powinna Pani zrobić w pierwszej kolejności to udać się do lekarza rodzinnego celem wykonania badań, które wykluczą pochodzenie somatyczne problemu (palenie może mieć na to wpływ). Mówi Pani, że jest Pani osobą nerwową, to również może sprzyjać rozwijaniu się obsesyjno-kompulsywnego. W dalszym kroku, polecam udanie się do psychologa lub psychoterapeuty oraz trening relaksacyjny lub relaksację oddechową.

Witam Panią. Według mojej opinii nie sposób rozstrzygnąć nawet w obszarze psychologicznym czy Pani objawy mają charakter nerwicowy czy są wynikiem silnego stresu (np. po doświadczeniu traumatycznym). Jeśli wykonała Pani ten krok by szukać pomocy na tym portalu proszę udać się do bezpośredniego kontaktu ze specjalistą, który może precyzyjnie określić naturę tego co Pani doświadcza. Oczywiście ważne jest też monitorowanie zdrowia fizycznego wizytą u lekarza i ewentualnymi badaniami fizykalnymi. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Opisane przez Panią trudności mogą stanowić objaw nerwicy.W związku z tym polecam Pani konsultację z psychologiem poznawczo-behawioralnej, który dokona diagnozy i zaplanuje kroki zaradcze.pozdrawiam