Trudności w oddychaniu i potrzeba zaczerpnięcia głębokiego oddechu

Witam. Od jakiegoś czasu (może pół roku, może 3 miesiące) odczuwam czasami trudności w oddychaniu. Chodzi o to, że odczuwam potrzebę zaczerpnięcia dużego, pełnego oddechu, ale po chwili to uczucie wraca. Nie towarzyszy temu żadne uczucie gorąca itp. Boję się, że jest to skutek niewydolności serca, ale też często sypiam w godz. 24-6, więc może jest to wina zwyczajnego zmęczenia? Do kogo się skierować? Czy to poważne?

Wygląda na natrectwo.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.