Potrzeba podporządkowania sobie otoczenia i posiadania

Witam. Moim problemem jest charakter (?) Niby nie byłam w dzieciństwie bardzo rozpuszczana, a teraz mam 20 lat i muszę mieć to co chcę. Zerwałam niedawno z chłopakiem (którego dalej mocno kocham) bo jego stosunek do religii, rodziny, wspólnego mieszkania był inny. I ja nie mogłam tego znieść. Widzę problem, ale za każdym razem gdy chcę coś z tym zrobić zaczynam się denerwować i wszczynam kłótnię, której już w trakcie trwania żałuję. Co z tym zrobić? Nie mam obecnie możliwości iść do psychologa.

Dzień dobry!

Właśnie psychoterapia jest sposobem pracy nad zmianą cech swojej osobowości czy zmianą nawyków. Psychoterapia może być także w pełni refundowana.

Jest możliwa także samodzielna praca nad zmianą. Jej etapy to m.in.
określenie, co, kiedy, w jakich sytuacjach przeszkadza mi w moim zachowaniu
uświadomienie sobie i nazwanie swoich problemów
refleksja, dlaczego tak się zachowuję, co sprzyja takim moim zachowaniem, co je powoduje i potęguje
jak chciałabym się zachowywać inaczej - po czym poznałabym, że zaszła we mnie dobra zmiana
itp.

Pomocna w tym może być np. lektura psychologicznych książek poradnikowych.

Pozdrawiam!

Witam,
najlepszym sposobem byłoby podjęcie terapii. Jeśli problemem są np. kwestie finansowe, to zawsze istnieje możliwość bezpłatnej terapii w ramach ubezpieczenia, trzeba by było wówczas poszukać Poradni Zdrowia Psychicznego współpracującej z NFZ i tam udać się na konsultacje. Trudno niestety w tej kwestii o kompleksową poradę przez internet. Pozdrawiam