Potrzebuję pomocy w ułożeniu spraw w głowie

Potrzebuję pomocy w ułożeniu spraw w głowie. Ostatnio czuje cały czas niepokój, niepewność. Związane to jest pewnie z dużymi zmianami w życiu - 2 lata temu przeprowadziliśmy się z dużego miasta, gdzie miałem masę znajomych i przyjaciół do małego miasta skąd pochodzi żona. Zawsze byliśmy mocno związani, a tu się zaczęło coś psuć - żona zaangażowała się w prace, działania woluntarystyczne, w domu, przeważnie ma jeszcze dużo pracy. Ja pracuje zdalnie, przez co kontakt z ludźmi mam ograniczony, do tego dochodzą problemy z młodszym synem, który ma wspomaganie wczesnoszkolne przez słaby rozwój mowy. Przez wszystkie problemy stałem się drażliwy, kłótliwy, łatwo wpadam w zły nastrój i coraz ciężej mi jest się zbierać, skupić na pracy, na wychowaniu dzieci. Czuję, że dopadają mnie koszmary z przeszłości - wypadek jakiemu uległem w dzieciństwie, samobójcza smierć kuzyna, z którym byłem blisko związany. Potrzebuje porady w jaki sposób postawić swoje życie psychiczne znowu do pionu - do jakiego lekarza zgłosić się po pomoc.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.