Powiększony brzuch i otyłość brzuszna u 34-latka

Witam mam 34 lat, 181 wzrostu i 64 kg wagi, po przeprowadzonej głodówce leczniczej. Jestem aktywny fizycznie, lecz prace mam siedzącą od 6 lat. Mój brzuch wygląda jakbym ważył ze 100 kg albo jak byłbym w ciąży. Przed głodówką i wcześniej latami miał 92 cm wieczorem Po głodówce jest taki jakbym chciał, ale z dnia na dzień się powiększa. Codziennie dodaję 100 kcal więcej do diety. Nie choruję na nic, pieczenie w cewce - tak, leków nie stosuję, brak przelewania w brzuchu, wypróżnienia co 3,4 dni,

Witam. Siedząca praca może spowalniać perystaltykę, dodatkowym problemem może być spożywanie produktów wzdymających (np. rośliny strączkowe, warzywa kapustne, cebula, niektóre owoce) lub nadmiar błonnika w diecie. Niezbyt częste wypróżnianie może także powodować zastój gazów w jelicie. Wzdęty brzuch może być także objawem nietolerancji pokarmowych. Aby stwierdzić jaka jest przyczyna problemu potrzebny jest dokładny wywiad dietetyczno-medyczny, dlatego zalecałabym indywidualne konsultacje z lekarzem lub dietetykiem.
Pozdrawiam serdecznie.