Powiększony brzuch od roku

Mam 34 lata.Około rok temu pojawił mi się brzuch który wygląda jak ciążowy. Ciągle chodzę z wciągniętym brzuchem. Jem 4-5 posiłków dziennie. Staram się jeść ciemne pieczywo, jem kasze, chude mięso oraz chudą wędlinę, pije wodę mineralną. Nie palę ,alkohol sporadycznie (czerwone wino). Od czego zrobił mi się taki brzuch? Wstydzę się pokazać w stroju kąpielowym. Nie mogę założyć dopasowanej sukienki a sporo mam takich w szafie bo zawsze miałam ''płaski'' brzuch.Czy ćwiczenia i dieta pomogą?

Droga Pani!

Ciężko jednoznacznie wskazać przyczynę Pani problemu. Możliwe, że mimo szczerych chęci popełnia Pani jednak błędy żywieniowe. W celu ich przeanalizowania powinna skontaktować się Pani z dietetykiem. Odpowiednio zbilansowana i stosowana dieta oraz ćwiczenia dobrane do Pani problemu, jakim jest brzuch powinny przynieść oczekiwany efekt.

Gdyby miała Pani pytania, to zapraszam do kontaktu!

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
http://dietetycznaodnowa.pl

Witam. Abym mogła Pani pomóc, potrzebny jest wywiad żywieniowo-medyczny. Musiałabym dokładnie przeanalizować Pani jadłospis. Może być wiele przyczyn Pani dolegliwości. Na pierwszy rzut radziłabym wyeliminować pieczywo i zastąpić je np. kaszą jaglaną lub gryczaną. Ograniczyć spożycie węglowodanów (przede wszystkim makarony, pieczywo). Mleko i jego przetwory także mogą sprawiać problemy (nietolerancja laktozy). Proszę nie bać się tłuszczu takiego jak: masło, smalec, olej kokosowy, oliwa z oliwek, olej rydzowy, olej lniany. Zachęcam do konsultacji z dietetykiem. Jeśli chciałaby Pani skorzystać z konsultacji online, zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl. Pozdrawiam.

Witam Panią,

przyczyn wzdętego brzucha może być bardzo wiele. Być może popełnia Pani błedy żywieniowe i dieta nie jest właściwa. Innym powodem mogą być nietolerancje pokarmowe np. na gluten lub laktozę. Proszę pić również około 1,5l czystej wody w ciągu dnia.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk