Powtarzanie określonych czynności jako objaw choroby

Nazywam sie Natalia, mam 22 lata i od dawna zmagam sie z pewnym problemem. Zaczne moze od tego, ze w wieku dzieciecym bardzo duzo sie denerwowalam, kiedy chodzilam do ostatniej klasy szkoly podstawowej. Potem, nawet nie wiem kiedy, zaczelam powtarzac jakies czynnosci, myslalam o tym, by wszystkie czynnosci wykonac okreslona ilosc razy. Balam sie, ze nie robiac tak tych rzeczy, bede do konca zycia zalowac. Z wiekiem nasililo sie to. Czy to nie objawy jakiejs choroby? Dziekuje za wszelkie porady..

Powtarzanie pewnych czynności określoną ilość razy może być objawem choroby, jednak by dokonać diagnozy konieczna jest wizyta u specjalisty psychiatry lub psychologa. Zachęcam do zgłoszenia się na konsultację. Pozdrawiam!

Dzień dobry!

Są to zachowania o charakterze obsesyjno-kompulsyjnym, natręctwa. Proszę skonsultować się z psychologiem i/ lub lekarzem psychiatrą.

Pozdrawiam!