Poziom potasu 6 mmol

Witam.Mam jedną nerkę, taka się urodziłam, jest niby zdrowa. Moim problemem jest potas , którego jest 6mmol (był badany kilka razy) więc jakby nie ma pomyłki. Leki też niby go nie podnoszą. Gdzie mam szukać przyczyny ? Jaką dietę stosować ? Będę wdzięczna jeśli Pan lub Pani podpowie..poradzi ..M.G.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

zalecana jest dieta o obniżonej zawartości potasu, Dużo potasu jest w suszonych owocach – morelach, figach, jabłkach, rodzynkach
awokado
bananach
owocach cytrusowych
pomidorach i ich przetworach
ziemniakach.

Dokładne zalecenia i dietę może Pani ułożyć w pobliskim gabinecie dietetycznym.

Pozdrawiam serdecznie