Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prawidłowa waga ciała dla 18-latki

Witam, czy niedowaga jest bardzo zła? Mam 169 cm wzrostu i 50 kg, kości mi nie wystają, czuję się dobrze i psychicznie, i fizycznie. Moja figura mi odpowiada. Staram się jeść zdrowo i regularnie. Czasem jakieś słodkości się zdarzają. Czy muszę przytyć?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Wartość indeksu glikemicznego

Diabetolog, lek. med. Grażyna Korzeniewska wyjaśnia w filmie, czym jest indeks glikemiczny. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Koniecznie zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam, Pani masa ciała jest dość niska. Po pierwsze odradzam odchudzania. Jeśli chodzi o wskazówki żywieniowe, to zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0

Pani waga jest rzeczwiście poniżej normy. Jeżeli nie ma Pani zaburzeń odżywiania, regularnie występują miesiączki, nie ma Pani częstych infekcji, wypadających włosów i tendencji do robienia się siniaków to prawdopodobnie taka jest Pani uroda (prawidłowa masa ciała jest w dużym stopniu kwestią indywidualną). Jeżeli ma Pani wątpliwości co do prawidłowości stosownego sposobu żywienia i budowy ciała polecam wizytę u specjalisty, który przeprowadzi analizę składu ciała (urządzenie powinno być odpowiednie, klasy medycznej aby wynik był wiarygodny), oraz przedyskutuje z Panią sposób odżywiania i przedstawi odpowiednie zalecenia.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy