Problem przyjaciółki z zaborczym partnerem

Witam! Mam problem z moją przyjaciółką, która moim zdaniem ma spore problemy ze swoim partnerem. Jest bardzo zaborczy i właściwie zabrania jej samodzielnego wychodzenia gdziekolwiek. Robi awanturę nawet jeżeli do niej dzwonię i jego zdaniem zbyt długo rozmawiamy. Boję się, że jest już tak zastraszona, że nie uda jej się zakończyć tego samej. Jak mogłabym jej pomóc?
ponad rok temu

Witam,
rozumiem, że chce Pani pomóc przyjaciółce ale nic nie pisz Pani , czy ona chce tego samego czyli po pierwsze zakończyć związek lub przerwać istniejącą sytuację, a po drugie , czy chce pomocy osób trzecich i w jakiej formie.
Myślę , że byłoby dobrze z nią szczerze porozmawiać, powiedzieć jej , że martwi Panią w jakiej jest obecnie sytuacji i że jest Pani gotowa wesprzeć ją, ale nie wie jak.
Przyjaciółka musi sama zadecydować, bo inaczej to będzie Pani pomysł na jej życie i może się okazać nietrafiony.
serdecznie pozdrawiam
Beata Jaszczak

Witam Panią Serdecznie,

Jest Pani prawdziwą przyjaciółką, co jest szlachetne i coraz rzadziej spotykane.

Co Pani może?
Jest Pani obecna, wspierająca, dająca niewerbalny komunikat, że przyjaciółka może liczyć na Panią - i to jest to, co najbardziej cennego może Pani dać.

Może Pani wyrazić delikatnie swoje zdanie na temat zaborczego partnera, ale to i tak przyjaciółka zadecyduje o swoim wyborze.

Życzę Pani zadowolenia z siebie,
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com