Problem z nadwagą u 25-latki

Witam, mam problem z nadwagą. Wielki problem. Mam 25 lat, 155 wzrostu i 105 wagi... diety prowadzę od gimnazjum jakie tylko można, znam chyba wszystkie możliwe. Nigdy nie potrafiłam wytrzymać, zaraz szybko wymiękałam i waga wracała niemal podwójnie... chciałabym się operować. Nie wiem tylko zupełnie jak się za to zabrać. A może jest jeszcze inna droga? Pozdrawiam!

Mgr Martyna GorczyĹska

Z tego co Pani pisze wynika, że stosowała bardzo restrykcyjne diety, które spowalniają metabolizm i po powrocie do normalnej diety prowadzą do efektu jojo. Aby dieta była skuteczna musi być dobrze zbilansowana i różnorodna. Taka dieta zapewnia powolny spadek masy ciała (ok 0,5 kg tygodniowo). Jednak tylko w ten sposób można uzyskać trwały efekt. W przypadku tak dużej nadwagi zdecydowanie zalecam wizytę u dietetyka - po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i pomiarów specjalista ułoży dietę dopasowaną do Pani potrzeb. Operacja to krok ostateczny i przy współpracy z dietetykiem mam nadzieję, że uda się jej uniknąć.

Jeżeli mieszka Pani na Śląsku to zapraszam na konsultację do mojego gabinetu:
http://jemzdrowo.net/

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska