Problem z nieregularnym wydalaniem

Witam. Mam dość nietypowy problem lecz naprawdę ciężko z nim funkcjonować i realizować marzenia. Mam problemy z jelitami i nieregularnym wydalaniem. Często mam uczucie ze muszę to zrobić wtedy, gdy akurat jadę z kimś służbowo lub wyjeżdżam z narzeczona przez co ograniczam podróże i alienuje się. Nie wiem czy jest to zespół jelita drażliwego czy moja psychika tam na Mnie wpływa. Czy jest na to jakiś sposób by zacząć funkcjonować jak wszyscy inni?

Oczywiście trzeba skonsultować się z internistą. I gdyby się okazało, że wszystko ok, to być może to jest objaw nerwicy. Wtedy psychiatra albo przepisze jakiś lek uspokajający lub zaproponuje psychoterapię. Jeśli interesuje Pana sesja online, zapraszam