Problem z podejmowaniem decyzji związanych z życiem uczuciowym

Witam! Mam problem z podejmowaniem trudniejszych decyzji dotyczących życia uczuciowego. Czasem odwlekam miesiącami zamiast zdecydować i zadziałać, niekiedy okazuje się, że jest już za późno. W niektórych sytuacjach mam wciąż za mało informacji, by podjąć dobrą decyzję albo mam zmienne opinie np. czy kocham czy nie itp., boję się bardzo gdy mogę dużo stracić/zyskać i to nieodwracalnie. Rozmyślanie zajmuje mi dużo czasu (zaniedbywanie obowiązków, problemy z koncentracją, z odpoczynkiem, stres).

Szanowna Pani,

często takie dylematy są adekwatne dla Pani wieku i sytuacji. Osoby w tym wieku najczęściej kończą studia i stają przed trudnym wyborem kolejnych kroków na drodze życiowej. Takie wydarzenia wywołują niezdecydowanie, frustrację i stres.

Możliwe również, że ma Pani problemy z zaangażowaniem się w poważny związek, ponieważ nie odczuwa Pani gotowości na tego typu zmiany.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Melka-Roszczyk

Witam,
mówi Pani o trudnościach w rozpoznaniu, czego Pani chce, czy to jest dobre, co właściwie Pani przeżywa i co to znaczy.
Potrzebna byłaby Pani możliwość nauczenia się rozpoznawania i rozróżniania tego, co się dzieje w Pani.
Mogłaby pomóc w tym psychoterapia.
Pozdrawiam