Problem z alkoholizmem u narzeczonego

Drodzy pańśtwo, pisze w imieniu swojego narzeczonego, który ma problem z alkoholem. Ostatnio dowiedziałam sie, co jest przyczyną jego picia. Okaząło się że Paniczny strach. Po wielu latach otworzył sie przede mną i wyznał, że jako dziecko był maltretowany przez ojca. Bity, kopany, głodzony. Wydało się przez przypadek,bo zapytałąm, czemu ciągle pyta czy moze cos sobie wziac z lodówki, bo jest głodny. Trochę mnie to wkurzyło, bo od kilku lat mieszkamy razem a on zawsze pyta. Jak mu pomóc??

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Sądzę, że w wypadku molestowania w dzieciństwie i ran jakich w związku z tym doznał Pani partner niezbędna będzie psychoterapia. Z tego co Pani opisała, tragiczne dzieciństwo Pani partnera mogło być przyczyną zaburzeń lękowych, z którymi próbuje sobie radzić poprzez alkohol. Doraźnie łagodzi on nieco strach, jednak w następstwie systematycznego picia pogłębia zaburzenia lękowa. Proszę dalej wspierać partnera i spróbować przekonać go do konstruktywnego poradzenia sobie z problemem.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter

W przypadku traumy dziecięcej oraz wtórnego problemu jakim jest alkoholizm, najskuteczniejsza będzie psychoterapia. Proszę spokojnie porozmawiać z partnerem, tak by wiedział że wspiera go Pani, ale też by miał świadomość że nie poradzi sobie z tymi przeżyciami sam.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

Najlepszym wyjściem będzie zmotywowanie Pani narzeczonego do rozpoczęcia terapii, w której upora się z traumą z dzieciństwa oraz nie pozwoli aby wspomniane picie przeobraziło się w nałóg, czy uzależnienie.

Pozdrawiam,

MM