Problem ze spaniem, chudnięcie i smutek a depresja

Witam Czy mam depresje i co dalej z tym zrobić. Nie mogę jeść, spać schudłam w ciągu miesiąca ok 8 kg. Nie mogę na siebie patrzeć, odsuwam się od ludzi, nie mam na nic siły wszystko robię z przymusu, często płaczę. Chcę być sama. Głupie myśli przychodzą do głowy. Wcześniej pomagało czytanie książek, kąpiel w wannie, czy oglądanie filmu teraz nie mogę się na niczym skupić. Nie jestem sobą. I chyba potrzebuje pomocy
KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Pani objawy rzeczywiście wskazują, iż możemy mieć do czynienia z depresją. Z całą pewnością nie poradzi sobie Pani z opisywanymi dolegliwościami sama, warto zasięgnąć więc porady fachowca. Proponuję wizytę u lekarza psychiatry, który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania wdroży odpowiednie leczenie.

Podobne objawy faktycznie mogą wskazywać na depresje, diagnozę taką może jednak postawić lekarz po badaniu. Zachęcam zatem do skontaktowania się z lekarzem psychiatrą (nie potrzeba do niego skierowania). Zdiagnozuje, a także zleci najlepsze sposoby poradzenia sobie z trudnością ( w tym najprawdopodobniej skieruje do psychologa na psychoterapię i zleci farmakoterapię).