Problemy w firmie a depresja

Witam, dzięki "dr. googl" jestem w 99% pewny, że mam depresję, nie chcę wtajemniczać do końca rodziny w ten stan, proszę o rade jak sobie z tym poradzić, nadmienię, że od 17 lat prowadze firmę, a w ostatnich kilku niezbyt sie dobrze wiedzie (kontrachęci oszuści), poza tym jest problem z zatrudnieniem ludzi.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przede wszystkim powinien Pan udać się do specjalisty, który na podstawie dokładnego wywiadu będzie w stanie potwierdzić Pana diagnozę. Będzie on też w stanie zaproponować odpowiednie dla Pana leczenie.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Jeśli depresja ma przyczynę w bieżących wydarzeniach życiowych, trudnym okresie zawodowym, stresie itp. to jednym z istotnych elementów powrotu do zdrowia jest własnie wsparcie i zrozumienie ze strony najbliższych. Być może warto więc rozważyć nieco większe otwarcie się przed rodziną, przyjaciółmi, zastanowienie się, jakie są Pana prywatne relacje z ludźmi i jak mogą one pomóc w odzyskania spokoju i radości z życia. Proszę również zgłosić się do psychoterapeuty oraz lekarza psychiatry, aby wspólnie zdecydować, jaka droga leczenia (psychoterapia, farmakologia czy połączenie obydwu) jest najlepszą dla Pana.

Pozdrawiam!