Problemy w związku: dlaczego mąż się masturbuje?

Witam. Jestem kobietą, mam 25 lat. Jesteśmy z mężem po ślubie 3 lata. Mamy dziecko, które ma 2 latka. Po urodzeniu dziecka przytyłam 25 kilo. Niestety do tej pory mam nadwagę. Wcześniej, jeszcze przed ciążą, kochaliśmy się kilka razy w tygodniu, a teraz odkąd jestem gruba kochamy się raz w miesiącu, albo rzadziej. Doszło do tego, że śpimy osobno. Poza tym zauważyłam już 2 razy, że się onanizuje. Boję się, że go nie podniecam. Nie chce ze mną rozmawiać. Mąż odpowiada, że sobie coś wmawiam. Na codzień zawsze się kłócimy, o głupoty. Wykrzyczał mi, że nie może na mnie patrzeć, dlatego się onanizuje i że pójdzie na prostytutki. Co mam o tym myśleć? Proszę o pomoc.

Witam!

Narodziny dziecka są trudną próbą dla związku. Po przyjściu na świat maleństwa nic już nie jest takie samo w życiu obojga partnerów. Po ciąży zmienił się Pani wygląd fizyczny, co może wpływać na Pani atrakcyjność w oczach męża. Jednak warto się zastanowić, czy zmiany w życiu seksualnym są spowodowane wyłącznie przyrostem wagi. Młoda mama zmienia swoje zachowanie i większość swojej uwagi kieruje na dziecko. Mąż w tym czasie może czuć się pominięty i odrzucony. Taka sytuacja rodzi kryzys. Pani mąż się masturbuje, ale nie było między Wami na ten temat spokojnej rozmowy. Kłócicie się o głupoty, bo została zaburzona między Wami komunikacja. Warto nad tym popracować, starać się rozmawiać, a nie krzyczeć na siebie. Jeśli samodzielnie nie będziecie Państwo mogli zmienić sytuacji w związku, warto skorzystać z pomocy terapeuty dla par.

Pozdrawiam

Witam,

seksualność człowieka jest popędem, masturbacja może być formą rozładowania napięcia.
Zachęcałabym Panią nad skupieniem się nad sobą dla własnego zdrowia, w związku z tym, że ma Pani małe dziecko, które wymaga opieki. Zalecałabym Pani wsparcie psychologiczne - psychoterapię oraz redukcję wagi poprzez zastosowanie diety warzywno - owocowej dr Dąbrowskiej, już po 2 tygodniach radykalnej diety są efekty zdrowotne, efektem tej diety jest znaczny spadek wagi. Jeśli zadba Pani o swoje zdrowie poprawi się Pani jakość życia.

Pozdrawiam serdecznie