Co mam zrobić, aby mąż zaczął mnie lepiej traktować?

Witam. Mam problem z mężem który źle mnie traktuje wyzywa poniża nie potrafi że mną rozmawiać. Mamy dwójkę dzieci jeden syn prawie 4 lata drugi 3 miesiące. Ja go kocham robię wszystko żeby tylko było dobrze ale on nie rozumie tego wiecznie mówi że jestem plociuch że tylko go wkurzam itp nie mogę nigdzie wyjść sama on nie zajmuje się dziećmi tylko ja... Czasem mam już serdecznie dość przychodzą mi do głowy różne myśli że wyjdę nie wrócę albo popełnie samobójstwo ale szkoda mi dzieci tylko one mnie trzymają przy życiu czasem z tych nerw wyrzywam się na starszym krzyczę czasem zdarza mi się krzyczeć i na młodszego poprostu nie daje rady. Proszę o pomoc co mam zrobić żeby mąż zaczął mnie dobrze traktować i żebym swoich nerw nie przenosila na dzieci pomocy

Dzień dobry, sposób, w jaki Pani mąż traktuje Panią, można określić przemocą psychiczną. Nie powinna się Pani na to zgadzać. Szukanie pomocy to pierwszy krok do tego, aby to zmienić, a myśli o ucieczce pokazują, że to dla Pani jest zdecydowanie za duży bagaż cierpień i trudno to po prostu znieść. Z tego krótkiego listu trudno zobaczyć obraz Państwa małżeństwa i powodów, dlaczego tak się dzieje między wami. Na tym etapie proponuję, abyście Państwo zgłosili się na konsultację psychoterapeutyczną, podczas której będzie można zobaczyć, w czym tkwi problem i zaproponować rozwiązania. Ma Pani 22 lata, więc sporo życia przed Panią. Warto zadbać o to, by to małżeństwo było dla Pani źródłem miłości i satysfakcji, a nie cierpień. Dodatkowo macie Państwo dwoje małych dzieci, które potrzebują miłości, opieki i bezpieczeństwa. Potrzebują też domu, w którym widzą miłość rodziców. Nie wiem, czy Pani mąż będzie chętny na takie spotkanie, ale bez tego i późniejszej pracy nad związkiem pewnie trudno będzie o długofalowe zmiany.
Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, tkoscielny@interia.pl, http://subteno.warszawa.pl