Problemy z alkoholem a porzucenie przez partnerkę

Witam zostawiła mnie moja ukochana kobiet. mam problem z alkoholem to na pewno. Ale nie jestem agresywny, nie awanturuje się, wrecz przeciwnie pod wplywem alkoholu unikam z nia kontaktu, nie odbieram tel, nie odpisuje na sms. Moim problemem jest fakt że mam pociąg do alkoholu na kacu. Potrafie nie pić i dwa miesiace w ogole i wcale mnie nie ciągnie. Ale jak tylko raz popije to później na drugi dzień znowu i najczęściej do tego dnia co musze wydobrzeć do pracy. Prosze o pomoc gdyż chcę byc z nią

Witam serdecznie,
dobrze, że zauważył Pan, że ma problem z kontrolowaniem spożywania alkoholu. Poniósł pan też z tego powodu niestety znaczącą stratę w postaci zerwania relacji z ukochaną. O uzależnieniu od alkoholu wg kryteriów ICD-10 można mówić wówczas, jeśli w okresie ostatniego roku wystąpiły u Pana przez jakiś czas co najmniej trzy z wymienionych zachowań:
a) Silna potrzeba lub przymus picia alkoholu.
b) Trudności w kontrolowaniu rozpoczęcia lub zakończenia picia lub ilości wypijanego alkoholu.
c) Wystąpienie zespołu abstynencyjnego po odstawieniu lub zmniejszeniu dawki alkoholu,
d) Objawy tolerancji, takiej jak zwiększanie dawki alkoholu w celu uzyskania efektów, które początkowo były wywołane przez dawki niższe
e) Narastające zaniedbywanie innych przyjemności lub zainteresowań z powodu picia alkoholu; zwiększona ilość czasu poświęcona zdobywaniu alkoholu, jego piciu lub odzyskiwaniu równowagi po wypiciu alkoholu.
f) Kontynuowanie picia pomimo oczywistych dowodów na występowanie szkodliwych następstw.
Proszę przeanalizować, jak wygląda sytuacja w Pana przypadku. Jeżeli widzi Pan szkodliwość swojego postępowania, chce Pan zmiany i wynika ona nie tylko z Pana zewnętrznych pobudek – powrót ukochanej, ale także chciałby Pan także dla samego siebie –funkcjonować jako zdrowa osoba - wówczas warto pomyśleć o podjęciu leczenia.

Dzień dobry,
Wygląda na to, że jest Pan uzależniony. Uzależnieni także potrafią nie pić przez tydzień, dwa czy miesiąc. Potrzebuje Pan specjalistycznej opieki w ośrodku leczenia uzależnień.
Przykre, że nałóg niszczy ważne relacje i utrudnia pracę. Proszę zwrócić uwagę, że unikanie kontaktu z ukochaną, nieodpowiadanie na pytania, smsy też jest formą agresji, ignorancji, więc także krzywdzi drugą osobę.
Życzę powodzenia!