Problemy z budzeniem się w nocy

Witam. Mam nietypowe pytanie. Kiedy zasypiam -nawet bardzo zmęczona i coś zaczyna mi się śnić -wybudzam się z takim uczuciem jakbym podskakiwala, nie mogła złapać oddechu,musiała natychmiast otworzyć oczy. I tak po kilkanaście razy w nocy. Co to może być? Wstałam dziś gorzej zmęczona niż kladlam się spać. Kiedyś zdarzało mi się to raz na parę miesięcy. Dzisiejszej nocy co chwile. To bardzo uciążliwe. Proszę o pomoc.

Dolegliwości mogą wskazywać na kilka chorób.
Najlepiej przeprowadzić badanie w ośrodku zajmującym się leczeniem zaburzeń snu.
Wskazana jest też konsultacja neurologiczna.
Bardzo pomocna w procesie diagnostyki będzie relacja świadków tj jak Pani zachowuje się podczas snu. O wielu rzeczach może Pani nie-wiedzieć jak np. drgawki, ruchy kończyn, okrzyki, chodzenie, zaburzenia oddychania, bezdech itd

Witam
Proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub lekarzem neurologiem, który zleci odpowiednie badania i będzie mógł postawić diagnozę.
Pozdrawiam