Problemy z jedzeniem w nerwowych sytuacjach

Witam, jestem młodą kobietą mam 23 lata i ważę 41 kg. Odkąd pamiętam zawsze miałam problemy z jedzeniem. Dodam że jestem bardzo nerwowa i w sytuacjach stresowych nie potrafię nic przełknąć jednocześnie jestem głodna i mnie mdli na wymioty. Czasem potrafię jeść godzinę jeden posiłek wszystko mi stoi w gardle. Ale także bywają takie dni kiedy jem bardzo dużo. Dodam że nie prowokuję wymiotów, chciałabym przytyć ale nie wiem jak, za kilka lat nie od razu chcę przestać jeść mięso nie wiem czy to dobry pomysł? Moi rodzice są szczupli tak jak ja. Chciałabym się dowiedzieć czy to jest jakaś choroba? Byłabym wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Na podstawie Twojego opisu trudno jest zarówno wykluczyć, jak i potwierdzić anoreksję.
Kryteria anoreksji znajdziesz na stronach:http://portal.abczdrowie.pl/dieta-stosuj-ja-rozsadnie,
http://portal.abczdrowie.pl/objawy-anoreksji
Prawdopodobne może być również rozpoznanie psychogennej utraty łaknienia.
Jeśli Twoja niska masa ciała ma związek z przezywanym napięciem, powinnaś skorzystać z psychoterapii aby poznać nowe sposoby radzenia sobie ze stresem.
W przypadku znacznego wychudzenia dieta wegetariańska jest przeciwwskazana.

Z pozdrowieniami