Problemy z komunikacją i kłótnie z koleżanką

Z moją koleżanką znamy się już od kilku lat. Ona jest trochę chora psychicznie, ma nerwice, jest nadwrażliwa i prawdopodobnie depresje oraz schizofrenie. Nie widzimy się codziennie, ale piszemy na GG. Od jakiegoś roku bardzo nawzajem siebie wkurzamy, ona denerwuje mnie każdym słowem, przez co wychodzą kłótnie, a ja nie umiem nad sobą panować. Ja ciągle stawiam na swoim, ona także przez co nie umiemy dojść do kompromisu. Ona potrafi zrobić sobie krzywdę (dosłownie) przeze mnie. Jak temu zaradzić?

Witam. Wydaje mi się, że prolem polega na tym, że kazda z was chce pouczać tą drugą i nie można siebie zaakceptować takim jakim się jest. Ale może się mylę i tak wcale nie jest.