Problemy z koleżanką ze szkoły

Witam.Chcialabym uzyskac porady psychologa.Chodzi o to,ze mam kolezanka z ktora laczy mnie tylko przyjazn w szkole i na praktykach.Nie jestesmy przyjaciolkami.Po prostu w szkole razem sie trzymamy.Chodzi o to,ze jest bardzo wkurzajaca,bardzo mi dokucza,szturcha,popycha.Jak jej zwroce uwage to wtedy ona jeszcze bardziej.Zauwazylam,ze u niej w domu cos takiego jest rodzinne,ma rodzenstwo ktore jej dokuczaja,a ona im.Nie chce sie z nia poklocic bo zacznie sie rywalizacja w szkoleOznajomychiPraktyki

Aleksander Ropielewski

Nie da się kontynuować tej znajomości w sytuacji jaką Pani opisała. Nie ma koniecznośći kłótni. Proszę powiedzieć koleżance to samo co napisała Pani do mnie. Jeżeli koleżanka zmieni swoje nastawienie może to się okazać początkiem faktycznej przyjaźni. Jeżeli nie proszę zwyczajnie ograniczyć wasze kontakty do minimum i stopniowo wygaszać znajomość.

Witaj,
Między ludżmi bywa właśnie tak,że zbliżamy się do siebie z pewnych powodów,które są ważne dla trwajacej sytuacji,więc być może łatwość wchodzenia w relacje była u Twojej koleżanki ważną pomocą dla Twojej nieśmiałości/osoby z licznym rodzeństwem mają często większą odwagę/.Gdy jednak z czasem okazuje się,że to nie wystarcza dla Twojego dobrego samopoczucia,możesz po prostu jej to przekazać i podziękować równocześnie za inne dobre cechy,które wpłynęły na Ciebie mobilizująco.Ludzie nie są wszechmocni,jak pewnie już wiesz a prostolinijność nie współistnieje najczęściej z elegancją,za to we wzajemnym kontakcie,przy zrozumieniu,że właśnie dzięki róznorodności możecie się uzupełniać jest spora szansa na przyjażń.
Pozdrawiam.