Chorobliwa zazdrość i częste kłótnie w związku

Dzień Dobry . Jak mogłabym zmienic nastawienie co do mojego chłopaka wobec mnie. Bardzo się zmienił gdyz nie umiemy już ze sobą normalnie rozmawiac . Czesciej kłocimy się i oddalamy od siebie niż rozmawiamy. Bywa ze w złosci potrafie go uderzyc w twarz gdyz daje mi powody do takiego traktowania. Niewiem czy nawet jeszcze coś do mnie czuje wszystko się zmieniło jest inaczej niz kiedys gdy sie poznalismy. A moja zazdrosc o niego jest chora

W każdym związku zdarzają się kryzysy i jest to całkowicie naturalny proces. Jednak najważniejsze to umieć taki kryzys przezwyciężyć. Poruszyła Pani bardzo ważną kwestię, a mianowicie to, że nie potraficie już ze sobą spokojnie rozmawiać. Skuteczna komunikacja jest podstawą dobrze funkcjonującego związku. Kłótnie też nie muszą być niczym złym, pod warunkiem, że są konstruktywne i prowadzą do jakiegoś rozwiązania. Spróbujcie usiąść i przeprowadzić szczerą, otwartą rozmowę. Opowiedzcie sobie nawzajem o swoich potrzebach, uczuciach o tym czego oczekujecie od waszego związku. Spróbujcie przypomnieć sobie jak było kiedyś i wspólnie zastanówcie się, co możecie zrobić, żeby Wasza relację naprawić. Może nie będzie już tak jak kiedyś, bo ludzie cały czas się zmieniają, ale to, że będzie inaczej nie musi wcale oznaczać, że będzie gorzej.