Problemy z wagą a relacje w związku

Witam,od kilku miesięcy próbuje schudnąć.I udało mi się,ale tylko przez wymioty po prawie każdym,nieczęstym posiłku a do nie dawna jeszcze lewatywy.Powiedziałam o tym mojemu chłopakowi,martwi się o mnie i chce abym przestała.jesteśmy w związku na odległość (3lata),kiedy jesteśmy blisko niby jest ok,jem,czuje ze tyje ale nie wymiotuje.Jak tylko musieliśmy się rozstać wszystko wróciło,obiecałam mu ze postaram się przesłać.nie umiem mu wytłumac czemu tak robię,a on się martwi. Nie wiem co robić

Droga Pani - proszę zgłosić się na konsultacje - najlepiej do lekarza i psychoterapeuty. To, co Pani opisuje to zaburzenia odżywiania - stan niepokojący, nad którym nie ma Pani już kontroli i do osiągnięcia stanu równowagi potrzebuje Pani kogoś do pomocy. Proszę nie zwlekać, by to cierpienie się nie pogłębiało. Lekarz pomoże Pani w kwestiach natury fizycznej - podczas wymiotów i lewatyw traci Pani wiele cennych, odżywczych elementów, które nie mogą zostać zatrzymane w organizmie, a także uszkadza Pani sobie przewód pokarmowy (w sensie mechanicznym). Inne organy/układy w Pani ciele mogą przez to funkcjonować nieprawidłowo. Psychoterapeuta może Pani pomóc w pracy nad obrazem samej siebie i poczuciem bezpieczeństwa- by mogła Pani poczuć większą stabilność, odnaleźć swoją wartość i poczucie sprawczości.
Pozdrawiam,
M. S-W.

Z opisu wynika, że cierpi Pani na zaburzenia odżywiania. Niestety nie poradzi Pani sobie z tym problemem sama, ale nie ma nic w tym złego. Proszę jak najszybciej udać się do specjalisty od zaburzeń odżywiania. Może Pani skorzystać z pomocy prywatnie bądź na NFZ. Otrzyma Pani profesjonalne wsparcie i odpowiednio przygotowaną terapię. Im szybciej uda się Pani do lekarza, tym łatwiej będzie Pani walczyć z chorobą. Ma Pani wsparcie w osobie bardzo Pani bliskiej, na pewno razem z pomocą specjalistów uda się Pani pokonać chorobę.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam serdecznie,

Z tego co Pani napisała wynika iż ma Pani zaburzenia odżywiania. Jest to dość poważny problem i bardzo ciężko jest poradzić sobie bez pomocy specjalisty. Warto wybrać się do profesjonalnego psychoterapeuty, który pomoże Pani pokonać chorobę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce!

k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl