Problemy z zasypianiem i koszmarne sny

Od jakiegoś czasu mam problem z zasypianiem. Gdy w końcu uda mi się zasnąć w mojej głowie pojawiają się tak okropne sny, że muszę sama się wybudzać gdyż czuję iż jeśli tego nie zrobię to nigdy się nie obudzę. Dzieje się tak chwilę po zaśnięciu, kilkukrotnie zanim uda mi się zapaść w spokojny sen. Jak można temu zaradzić? Dodam, że taka sytuacja pojawia się od czasu do czasu już przez dłuższy czas i niezależnie od tego czy mam stresujący czy też pozytywny okres w życiu.

Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą i/lub neurologiem. Będzie on mógł prześledzić historie choroby i na tej podstawie postawić diagnozę oraz zaproponować leczenie (być może na początek będzie to farmakoterapia wspierająca), być może tez zaleci konsultacje z psychologiem.