Problemy z zasypianiem i stany lękowe

pomocy od pół roku mam problemy z zasypianiem stany lękowe,koszmary związane z wypadkiem komunikacyjnym,jestem nerwowy a czasem płaczliwy.mam częste migawki przed oczami w których widzę samochód a czasem siebie jak leże przy skuterze i nie mogę oddychać.mam zaniki pamięci .do takiego stanu dochodzi ,że robią mi się luki.zamiast 4 osób pamiętam 3.pare dni temu nie mogłem trafić do domu choć ten odcinek znam 30 lat.leczę się psychiatrycznie ,czy neurolog powinien o tym wiedzięć.jestem załamany

Witam, o lukach w pamięci neurolog powinien wiedzieć, każdy objaw pomaga w ustaleniu diagnozy. Pisze Pan o leczeniu psychiatrycznym, jednak same leki to za mało, aby wyleczyć stany lękowe. Źródło stanów lekowych ma podłoże emocjonalne i aby osiągnąć stałą popraw należy zdecydować się na psychoterapię długoterminową. Pana objawy to wieloletnie nawarstwianie się rożnych trudności emocjonalnych, które nie zostały uświadomione i zaakceptowane. To co osoba przyjmuje na logikę, zwykle nie jest równoznaczne z akceptacją danej sytuacji na poziomie emocjonalnym. Leki wyciszają objaw, psychoterapia może wpłynąć na jego usunięcie. Pozdrawiam

Warto mu to powiedzieć.
Pytanie czy brał Pan kiedyś udział w wypadku komunikacyjnym? Albo doznał innego urazu głowy? Byłby to ważne dla diagnozy kwestie. Dodatkowo warto nie tylko leczyć się psychiatrycznie, ale skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Najlepiej bowiem pracować na trauma lub zaburzeniami lekowymi w psychoterapii.