Problemy ze skupieniem i nauką

Jakie są metody na pomoc w nauce? Słyszałam różne i żadna nie była dla mnie odpowiednia. Mam problemy z nauką, nie mogę się zupełnie na niej skupić...

Nie wiadomo, czy próbowała Pani tych metod czy tylko o nich słyszała i z góry oceniała, że są dla Pani nie odpowiednie, co może być mylną oceną.
Ogólna wskazówka jest taka, że jeśli żadna z metod nie działa, to należy poszukać głębszej przyczyny trudności ze skupieniem (stan emocjonalny, ważne życiowe zdarzenia, etc.)