Problemy ze skupieniem podczas nauki

Nie moge skupic sie na nauce... wszystko mnie rozprasza,nawet gdy schowam.telefon i laptopa to i tak za chwile czyms sie zajme niepotrzebnym..

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

problem ze skupieniem uwagi może mieć różną etiologię. Czasem wynika on z trudności emocjonalnych, niekiedy jest to konsekwencja zaburzeń centralnego układu nerwowego. Zalecana jest wizyta u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.

Nauka wymaga dużo wytrwałości i cierpliwości. Może warto ją podzielić na etapy i co godzinę robić sobie krótkie przerwy. Dobrą strategią jest nagradzanie siebie za włożony wysiłek. Można obiecać sobie, że jak się nauczę to pójdę ze znajomymi np. do kina lub zagram na laptopie w swoją ulubioną grę. Należy pracować nad swoją silną wolą i cały czas mobilizować siebie. Proponuję wysłuchanie krótkich filmików na you tube - Brian Tracy o Samodyscyplinie. Są tam cenne wskazówki jak można wypracować u siebie systematyczność i koncentrację na zadaniu.