Kompleksy, niska samoocena i problemy z wysłowieniem a wizyta u specjalisty

Witam, Mam kompleksy. Jestem mniej inteligentna i bystra od innych oraz nie potrafię się wysłowić. Tak się dzieje, wtedy gdy czuje, że rozmawiam z osobą mądrzejszą od siebie. W takiej sytuacji czy powinnam isc do specjalisty? Jeśli tak to jakiego, psychologa? Pozdrawiam, Kamila.

Życzę wytrwałości w pracy nad sobą!

witam,
Kompleksy są jak kamienie przyczepione do nogi, które utrudniają poruszanie się dlatego należy nad nimi pracować, by umieć zaakceptować to na co nie mamy wpływu. Pisze Pani o subiektywnych odczuciach dotyczących samooceny. Warto pójść do psychologa/ psychoterapeuty by stwierdzić czy Pani ocena jest adekwatna do rzeczywistości. Może okazać się, że ma Pani błędny obraz własnej osoby, ale też może okazać się, że faktycznie ma Pani niewykorzystany potencjał i zechce Pani popracować nad swoim rozwojem.

pozdrawiam i życzę powodzenia

Witam Pani Kamilo,
jeśli Pani kompleksy, niska samoocena zaczynają Pani przeszkadzać w codziennym życiu i pragnie Pani to odmienić, to najlepiej byłoby udać się do psychoterapeuty, który po konsultacji zaproponuje Pani odpowiednią terapię.

Trzymam kciuki

Izabela Makowska-Trzeciak