Problemy z koncentracją i nauką przed maturą

Witam.Jestem w klasie maturalnej i zaczynam mieć problemy z nauką.Czasem mogę uczyć się cały dzień ale są takie że nie wchodzi mi nic do głowy,nie potrafię sobie niczego przypomnieć.Wtedy jestem niezmotywowana,nie mogę się na niczym skupić i zacząć czegoś robić.Nie mogę zwierzyć się mamie bo ignoruje mnie gdy mówię o moich problemach i ma pretensje że nie uczę się.To mnie dołuje.Może są jakieś sposoby żeby pozbyć się tych przestojów, umieć się zmotywować itd.Dodam że śpię ok.7 godz codziennie.

Ma Pani kogoś z kim mogłaby Pani porozmawiać, uzyskać wsparcie? Być może brakuje Pani bliskości, poczucia bycia akceptowana i rozumianą? Nauka jest bardo ważna i dużo energii Pani jej poświęca, ale warto także zadbać o inne obszary. Komfort, poczucie bezpieczeństwa, a także przyjemności ładują akumulatory i pozwalają na pracę, skupienie i naukę. Warto z kimś porozmawiać, poszukać czasu i przestrzeni na przyjemności i odpoczynek.

Witam. Myślę, że to całkiem częsta przypadłość maturzystów. Trzeba troszkę odpocząć i nie można stale się uczyć. Nikomu nie chce się uczyć 24 godziny na dobę. także spokojnie.
Magdalena Brabec

Witam. Myślę, że po prostu w tym dniu trzeba sobie "odpuścić". I zorganizować czas nauki tak, aby miała Pani czas wolny, który warto spędzać aktywnie. Mózg nie jest w stanie bez przerwy pracować, trzeba o niego dbać. Odżywiać się tak, aby dostarczać właściwe składniki zawarte w posiłkach, jak i umożliwiać mu dotlenianie (spacery ze świadomym oddychaniem). Uczenie i spacery na zmianę i krótkie spotkania na luźne pogaduchy. powodznia