Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z koncentracją i nauką przed maturą

Witam.Jestem w klasie maturalnej i zaczynam mieć problemy z nauką.Czasem mogę uczyć się cały dzień ale są takie że nie wchodzi mi nic do głowy,nie potrafię sobie niczego przypomnieć.Wtedy jestem niezmotywowana,nie mogę się na niczym skupić i zacząć czegoś robić.Nie mogę zwierzyć się mamie bo ignoruje mnie gdy mówię o moich problemach i ma pretensje że nie uczę się.To mnie dołuje.Może są jakieś sposoby żeby pozbyć się tych przestojów, umieć się zmotywować itd.Dodam że śpię ok.7 godz codziennie.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Czy twoje dziecko bierze narkotyki?

Ma Pani kogoś z kim mogłaby Pani porozmawiać, uzyskać wsparcie? Być może brakuje Pani bliskości, poczucia bycia akceptowana i rozumianą? Nauka jest bardo ważna i dużo energii Pani jej poświęca, ale warto także zadbać o inne obszary. Komfort, poczucie bezpieczeństwa, a także przyjemności ładują akumulatory i pozwalają na pracę, skupienie i naukę. Warto z kimś porozmawiać, poszukać czasu i przestrzeni na przyjemności i odpoczynek.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam. Myślę, że to całkiem częsta przypadłość maturzystów. Trzeba troszkę odpocząć i nie można stale się uczyć. Nikomu nie chce się uczyć 24 godziny na dobę. także spokojnie.
Magdalena Brabec

0

Witam. Myślę, że po prostu w tym dniu trzeba sobie "odpuścić". I zorganizować czas nauki tak, aby miała Pani czas wolny, który warto spędzać aktywnie. Mózg nie jest w stanie bez przerwy pracować, trzeba o niego dbać. Odżywiać się tak, aby dostarczać właściwe składniki zawarte w posiłkach, jak i umożliwiać mu dotlenianie (spacery ze świadomym oddychaniem). Uczenie i spacery na zmianę i krótkie spotkania na luźne pogaduchy. powodznia

Edukator psychologiczny, nauczyciel, socjolog i coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy