Problemy ze snem u chłopaka

Mój chłopak ma problemy ze snem, to znaczy, prawie zawsze w ciągu dnia robi sobie drzemkew domu, dodatkowo przysypia w autobusie, pracy itd. Wiem, że ma również myśli depresyjne. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale w nocy okropnie chrapie tak mocno, że nie daje mi spać i aż sam się czasami budzi. Co to może wszystko oznaczac? Martwię się o jego zdrowie. Pozdrawiam

Witam,
Warto zacząć od podstawowych badań, tj morofologii, poziomu cukru we krwi, żelaza.Jeśli problemy ze snem nie są związane z stanem zdrowia fizycznym, warto przyjrzec się sferze psychiki.Sama Pani wie najlepiej czy partner nie mial jakiś trudności, kłopotów w ostatnim czasie, albo jakiś przewlekły stres. W przypadku depresji często dochodzą takie symptomy jak zaburzenia łaknienia, obniżona motywacja, występowanie negatywnych emocji, utrata zainteresowań i co najważniejsze mała radość życia.Diagnozę stawia lekarz psychiatra.
Jeśli faktycznie partner ma inklinacje depresyjne wówczas warto skorzystać również z pomocy psychologa lub psychoterapeuty.
pozdrawiam
Sylwia Nowak

Witam,

proszę zachęcić partnera do zrobienia podstawowych badań. Być może Pani chłopak z jakiegoś powodu nie wysypia się w nocy (bo np. długo się uczy lub zarywa noce grając w gry), co potem utrudnia mu funkcjonowanie w dzień. Innym powodem może być przygnębiająca pora roku, zmieniające się ciśnienie powietrza itp.
Chrapanie nie jest oznaką depresji, a jedynie objawem utrudnionego przepływu powietrza przez gardło.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel