Problemy ze snem we własnym domu u 18-latka

Witam. Zauważyłem, że nie wysypiam się w swoim domu. Gdy śpię poza domem np. u kogoś/w hotelu/szpitalu to się wysypiam. Ale w domu nawet jeżeli pójdę spać i wstanę o takich samych godzinach się nie wysypiam. Czym to może być spowodowane? Słyszałem o radiestezji, ale podchodzę do tego sceptycznie. Pozdrawiam

Warto byłoby przyjrzeć się, czy poza tym nie choruje Pan na nic innego, czuje się Pan szczęśliwy w życiu i zrealizowany itp. Zaburzenia snu mogą bowiem się pojawiać na różnym tle. Zachęcam do konsultacji z lekarzem lub psychologiem.

Witam. Przyczyn takiego stany rzeczy może być wiele. Może to być niewygodny materac, nieprzewietrzony pokój, zła dieta itd. Może jednak być i tak, że dom nieświadomie wywołuje w Panu większy niepokój, napięcie, które z kolei nie pozwala się wyspać. Dzieje się tak na skutek wypieranych przez nas nieprzyjemnych emocji, lęków, pragnień, czy konfliktów. Może warto przyjrzeć się temu bliżej i przeanalizować swoje skojarzenia związane z domem i bliskimi osobami. Gdyby miał Pan na to chęć polecam konsultację u doświadczonego psychoterapeuty. Małgorzata Danielewicz