Przekonanie męża do odpoczynku i mniejszego skupiania się na pracy

Mój mąż ma ostatnio dużo pracy i stresów, martwię się o niego ale on nie pozwala sobie pomóc. Jak przekonać go żeby trochę odpuścił i odpoczął?
ponad rok temu

Po pierwsze proszę wybrać się do apteki i zakupić porządną dawkę magnezu. Magnez działa kojaco na nasz układ nerwowy - mninimalizuje skutki stresu, zmniejsza poczucie napięcia, rozdrażnienia, zwiększa koncentrację uwagi itd.
Wskazane jest zadbanie o dietę męża - proszę szykować mu do pracy kilka mniejszych, pełnowartościowych porcji posiłków, które w krótki i szybki sposób można spożyć w ciagu dnia. Utzrymanie stałego stężenia glukozy we krwi jest niezwykle ważne dla wydolności naszego organizmu. (zapracowane osoby jedzą najczęściej maksymalnie dwa posiłki dziennie, kończąc dzień obżarstwem, by nadrobić zaległości, lub jedząc w ciagu dnia "śmieciowe" jedzenie, to bardzo niezdrowe).
Ważne by zadbać o oddech! podczas pracy biurowej tkwimy wiele godzin w pozycji uciskajacej nasze płuca, uniemożliwjajac im wzięcie pełnego oddechu. Siedzimy bez ruchu, w słabo wentylowanych pomieszczeniach. Dotlenienie organizmu daje fantastyczne efekty. Proszę zmoblizować męża do codziennego choćby 10-15 minutowego spaceru połączonego z oddychaniem pełną piersią.
Mąż powinien pamiętać o śnie - przynjmniej 7 godzin na dobę. Ciało i mózg musi mieć czas na regenerację.
Warto także ograniczyć spędzanie wolnego czasu na oglądani tv, siedzeniu przed komputerem lub spożywaniu alkoholu. Taki rodzaj "odpoczynku" przyniesie wieęcej złego niż dobrego. Mało się o tym mówi, ale oglądanie tv lub granie na komputerze potrafi wywołać duzy stres i napięcie, a przecież odpoczywajac powiennimy niwelować te odczucia.
Dodatkowo należy zacząć aktywnie słuchać męża i w miarę mozliwości dostosowywać się do jego oczekiwań. Np. gdy mąż mówi "Nie wiem co chcę na obiad! Czy ja zawsze muszę podejmować wszystkie decyzje?!" - można wywnioskować, że wsparciem dla niego będzie odbarczenie go z podejmowania decyzji dotyczących spraw domowych. "Dajcie mi święty spokój!" - domownicy mogą ustalić, że mąż po powrocie z pracy ma określony czas tylko dla siebie, gdy nikt nic od niego nie chce, o nic nie pyta, nie hałasuje itd.

Witam Panią Serdecznie,

Proszę zainspirować i zaprosić Pani męża do wspólnego odpoczynku, jak również do wspólnej aktywności fizycznej, najlepiej na powietrzu, co działa skutecznie anty stresowo.

Pomocne byłoby zachęcenie męża, żeby dzielił się z Panią swoimi emocjami i obawami, bo mówienie o swoich uczuciach redukuje stres.

Z przesłaniem wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej