Przepis na smaczną, zdrową i dietetyczną pizzę

Dzien dobry!Chcialabym zrobic dzis pizzę.Wazne jest dla mnie to,zeby byla zdrowa i miala malo kalorii,bo zalezy mi na utrzymaniu obecnej wagi.Czy istnieje jakis przepis na smaczna,zdrowa i dietetyczna pizze?Oto skladniki jakie mam w domu:pomidory,ogorki kiszone,cebula,pietruszka,maka zytnia,pszenna,jaja,mleko,jogurt natur.,przyprawy,mozzarella,szynka drobiowa,ser zolty,kielbasa,szynka wieprzowa,losos wedzony,czosnek,platki owsiane i jeczmienne,siemie lniane,ketchup,mloda cebulka.Dziekuje za odp.

Pizza może być daniem dość dietetycznym jeżeli zostanie prawidłowo zrobiona. Proszę podczas przygotowywania ciasta zastąpić połowę mąki z przepisu na pizzę mąką pełnoziarnistą, a także ograniczyć ilość sera podpuszczkowego (tzw. "żółtego" czy mozzarelli) i wędliny wieprzowej (szynka drobiowa będzie dobrym wyborem), a także nie dodawać żadnych sosów na bazie olejów czy śmietany (jak np. majonez czy sos czosnkowy). Proszę także komponując pizzę przyjąć zasadę, że im więcej warzyw na wierzchu tym bardziej dietetycznie. Życzę smacznego.