Przerwa w związku dorosłych ludzi

Mój partner zaproponował przerwę w związku. Moja córka go nieakceptuje i robi nam problemy. Jest nam cieżko i z tad ta przerwa. Jak mam sie zachowywać podczas tej przerwy, tęsknie za nim i codziennie cos pisze do niego. Nie chce go stracić ale czy moje zachowanie jest odpowiednie. Czy powinnam sie wogole nie odzywać i czekać.

Dzień dobry.
Pytania, które Pani stawia są zrozumiałe w Pani sytuacji. Wydaje się jednak, że nie da się na nie odpowiedzieć bez udziału Pani partnera. Sugeruję go zapytać o to czym dla niego jest ta przerwa. Czy pełnym powrotem do niezależności czy tylko chwilową separacją? Jak długo ma ona trwać? Jak mają wyglądać wasze kontakty w jej trakcie? Jak mają wyglądać kontakty z innymi osobami? Jak mają wyglądać kontakty z Pani dzieckiem? Te pytania są dla Pani ważne, by czuć grunt pod nogami. Myślę, że Pani partner powinien to zrozumieć i przedyskutować to z Panią. Szczera rozmowa jest najlepszą drogą wyjścia z tej sytuacji.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

On zaproponował tę przerwę, a Pani się na to zgodziła? Czy sądzi Pani, że to pomoże? Decyzje w zwiazku najlepiej podejmować wspólnie. I wspólnie ustalać zasady - np. odnośnie kontaktu podczas przerwy, jeśli uważa Pani, że ta przerwa ma sens. Bo jeśli nie, to trzeba porozmawiać otwarcie o tym, czemu ta przerwa ma służyć i czy faktycznie w czymś pomoże.
Myślę też, że warto, by poświęciła Pani uwagę córce, wysłuchała, zapytała, skąd takie zachowanie, wyjaśniła przy tym swoje potrzeby. Wydaje się, że dobre relacje z nią są istotne, by układało się Pani w związku. Jeśli mają Państwo tworzyć rodzinę, należy brać pod uwagę potrzeby wszystkich jej członków.