Przerwa w związku i lęk przed rozstaniem

Witam, chłopak chciał przerwy w związku ponieważ słabo nam się układało. Oficjalnie zerwalismy, lecz ja zaczęłam okropnie tesknic, dlatego zaproponowałam przyjazn. Ale wiem że nie czuje do niego przyjaźni, na dłuższy czas ja będę się z tym męczyć a jednoczesnie boję się jego odrzucenia i bólu po rozstaniu jeśli chciałabym coś dalej z tego wykrzesać. Z drugiej strony go kocham. Co mam robić? Proszę o rady!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

To naturalne, że odczuwa Pani tęsknotę za chłopakiem, zwłaszcza że nadal go Pani kocha. Niestety obawiam się, że przyjaźń w tej sytuacji może przysporzyć Pani jedynie cierpienia. Nie pisze Pani jakie jest stanowisko chłopaka a tej sytuacji. Jeżeli czuje to co Pani, możecie spróbować walczyć o ten związek. Jeżeli natomiast nie jest tym zainteresowany, proponowałabym skupić się na pogodzeniu z myślą o tym, że nie będziecie już razem. Gdyby okazało się to dla Pani bardzo trudne, zachęcam do skorzystania ze wsparcia psychologa.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,
rozumiem, że zastanawia się Pani, jak uniknąć cierpienia związanego z czasowym rozstaniem. Jednocześnie pomysł z pozostaniem w przyjaźni wydaje się Pani trudny dla Pani do realizacji. Być może omówienie z partnerem przyczyn kryzysu w związku i ustalenie tego, na jak długi czas zamierzacie Państwo pozostać w separacji pomogło by Pani zaakceptować obecny stan rzeczy?
W razie, gdyby okazało się to dla Pani zbyt bolesne, zachęcam do wizyty u psychologa bądź psychoterapeuty.
Pozdrawiam Panią serdecznie.