Chwilowe rozstanie po 5 miesiącach związku

Postanowiliśmy z moim chłopakiem chwile od siebie "odpocząć". Bardzo nam na sobie zależy, ale on ostanio zgasł, przestał się starać, przestał mówić mi sam że mnie kocha, ja wiem, że tak jest, ale wcześniej normą było, że mi to wszystko mówił, że kupował kwiaty, że przytulał. Jesteśmy ze sobą 5 miesięcy, wiec takich sytuacji nie powinno być. Oboje podjęliśmy decyzję o chwilowej "separacji", na 2-3 tygodnie, na zatęsknienie, na zrozumienie na przemyślenie wszystkiego. Czy dobrze zrobiliśmy?

Dzień dobry!

Niestety, nie istnieje żadna właściwa odpowiedź na Pani pytanie. Każda para i każda historia jest inna. Taka "separacja" może mieć (i najczęściej ma) zarówno plusy, jak i minusy. Zadaniem każdego z Państwa jest zastanowić się, czy w Waszej sytuacji więcej jest tych korzyści, czy raczej więcej minusów. Psycholog może być osobą pomocną w tej refleksji, wymaga to jednak dłuższego osobistego kontaktu i większej ilości informacji.

Pozdrawiam!

Często lepiej zamiast się separować i izolować, raczej przyglądać się temu, czego w związku brakuje i to naprawiać. Bez trwałej zmiany chwilowa tęsknota może nie wystarczyć by utrzymać związek i by podobne trudności nie powtórzyły się za jakiś czas.