Przyczyny zasłabnięcia, prawidłowe EKG.

Witam! Jestem mężczyzną, mam 24 lata. W zeszłym roku zasłabłem 2 razy. Wykonałem badanie EKG, które niczego niezwykłego nie wykazało. Kilka dni temu zdarzenie powtórzyło się. Chciałem wstać z kanapy i poczułem zawroty głowy, od razu rozpoznałem objawy z zeszłego roku. Brak kontroli nad mięśniami oraz zawroty głowy częściowo ustąpiły po około minucie. Postanowiłem wstać i wyjść z domu na świeże powietrze. Niestety, po kilku metrach atak powtórzył się. Tym razem było znacznie gorzej, obraz zaczął się rozmywać, zawroty głowy były mocniejsze, a mięśnie do tego stopnia słabe, że gwałtownie usiadłem. Po chwili zdarzyło się coś zupełnie odbiegającego od zeszłorocznego zajścia, mianowicie zacząłem odczuwać nacisk około 5 cm powyżej splotu słonecznego. Towarzyszyły temu spore problemy z oddychaniem oraz świst w płucach. Po kilku minutach, podaniu płynów, objawy ustąpiły. Nie biorę żadnych leków, jem tylko 2 do 3 posiłków dziennie, ale bardzo duże ilości. Śpię codziennie po 7 godzin, zażywam witaminy (Centrum). Od grudnia 2004 do sierpnia 2007 średnio co 3 miesiące oddawałem krew. Jestem wiecznie senny i zmęczony niezależnie od tego, ile śpię. Babcia (od strony ojca) była cukrzykiem.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam,

trudno jest odpowiedzieć na Pana pytanie, nie mając wykonanych podstawowych badań, nie mogąc Pana zbadać, zebrać dokładnego wywiadu, gdyż przyczyn takich dolegliwości jest bardzo wiele.

Może to być anemia - osłabienie, zawroty głowy, zasłabnięcia, przyspieszone bicie serca, uczucie duszności, ale objawy te występują raczej przy zaawansowanej anemii bądź pojawiającej się nagle (krwawienie). Inną przyczyną mogą być nieprawidłowości w EKG do zweryfikowania w zapisie całodobowym (Holter-EKG).

Przyczyną zawrotów głowy mogą być zaburzenia błędnikowe - do konsultacji laryngologicznej, czy choroby neurologiczne. Jeśli ból w klatce piersiowej, duszności nawracają może być wskazana konsultacja pulmonologiczna.

To tylko wybrane przykłady. Należy tu dodać, że przyczyną tych dolegliwości mogą być także zaburzenia nerwicowe. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który na podstawie badań pokieruje właściwie dalszą diagnostyką.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty