Przyczyny zmęczenia i smutku u partnera

Witam panstwa mam prosbe od jakis 2 moze 3 tygodni moj maz jest smutny ,przybity ,nie ma na nic ochoty zeby zrobic w domu, sciagnal film ale nie ma ochoty obejrzec ,pytam sie czemu nie chcesz nic, nie wiem poprostu nawet ochoty na sex nie ma ,sprawdzic samochodu, czy to chwilowe?czy cos sie poprostu stalo? Pomozcie nie wiem jak mu pomoc .Na wieczor przytuli ale jak chce cos wiecej to nie ma ochoty jest alergikiem berze zyrtec jest niewyspany i przemeczony czy to moze byc przyczyna jego zachiwani

Proponuję po prostu szczerze z mężem porozmawiać - powiedzieć o swoich obserwacjach i odczuciach z nimi związanych, o swoich obawach o jego zdrowie czy sytuację. Źródła obniżonego nastroju mogą być przeróżne - począwszy od chwilowych problemów np. w pracy, przez przeżywanie większego/chronicznego stresu, po zaburzenia na tle nerwowym - jak np. depresja. Nie mozna również zapomnieć o kwestiach somatycznych, o których Pani wspomina. Alergia jak najbardziej może wpływać na samopoczucie i obniżenie energii u Pani męża. Najlepiej będzie porozmawiać z partnerem i wyjaśnić sytuację. Jeżeli przyczyną tego stanu jest alergia polecam udać się do alergologa, aby dobrać indywidualnie odpowiednie lekarstwa, które nie będą działały na Pani męża "spowalniająco". Jeśli źródłem są problemy i związany z nimi stres, być może należałoby się zastanowić nad podjęciem terapii z psychologiem. Powodzenia!

Witam, najwyraźniej coś jest nie tak z jego samopoczuciem, proszę spróbować dotrzeć do przyczyn poprzez szczera otwartą rozmowę.Gdyby stan męża jeszcze się pogarszał lub nie ulegał poprawie przez ponad 2-3 miesiące koniecznie namówić go do wizyty u lekarza.Pozdrawiam